Czego nie robić w ciąży

Pobierz

Na wszelki wypadek unikaj kotów.Mar 19, 2021Zbiór rad dotyczących tego, czego nie wolno robić w ciąży, jest pokaźny.. Jeśli do tej pory uwielbiałaś saunę czy gorące kąpiele, teraz z tego zrezygnuj.. Nie no, bez żartów.. Niestety, ich miejsce zajmują nowe.. Nie wolno nosić korali, bo maluch udusi się pępowiną.. Do produktów, których trzeba unikać w ciąży nalezą: surowe mięso i ryby, sery pleśniowe i inne produkty z mleka niepasteryzowanego.. Okazuje się, że lista potrafi być długa.. Odpowiadamy.Apr 21, 2021Aug 6, 2021May 27, 2022Wymioty, nudności, ból pleców czy opuchnięte nogi to dość powszechne dolegliwości związane z ciążą - choć uciążliwe, nie stanowią w większości przypadków zagrożenia dla matki i dziecka.. Właśnie wtedy nasi bliscy bardzo o nas dbają, ponieważ chcą, żebyśmy się dobrze czuły, jak również chcą tym samym pomóc nam w czynnościach, na przykład w robieniu większych porządków, których nie powinnyśmy robić.. Te z kolei powodują infekcje macicy, które mogą prowadzić do poronienia lub wewnątrzmacicznego obumarcia płodu.SUBSKRYBUJ KANAŁ PAULINY: nieco inny odcinek.. Jest to oczywiste dla każdej przyszłej mamy, ale warte przypomnienia.. Podczas ciąży należy o siebie dbać bardziej niż zwykle, a także unikać kilku rzeczy, które robiło się wcześniej.. Lekarze nie polecają jedzenia takich surowych pokarmów jak niepasteryzowane sery, soki owocowe, jajka, ryby czy mięso..

admin 4 maja, 2018 5 komentarzy do Czego nie robić w ciąży?

Oto 10 niepokojących objawów, na które powinna zwrócić kobieta w ciąży.ODŻYWIANIE Nie można: W trakcie ciąży, szczególnie przez pierwsze 12 tygodni, powinnaś unikać z pozoru niewinnych produktów.. Ciąża wymaga wielu poświęceń, rezygnacji z używek takich jak alkohol czy papierosy, oraz zdrowego odżywiania.. Sery pleśniowe (camembert, brie) a nawet feta i oscypek mogą zawierać bakterie z gatunku Listeria.. Będąc przyszłą mamą dbamy, żeby nasze dziecko urodziło się jak najzdrowsze i nic nie groziło naszej ciąży.. Co prawda nie udowodniono do dziś, że promieniowanie monitorów może źle wpływać na ciążę, to jednak warto pamiętać o tym, że pozycja siedząca obciąża kręgosłup.. Pracę warto też często przerywać i parę minut pospacerować - zapobiegnie to obrzękom nóg i bólom pleców.. Mar 18, 2022Mar 11, 2022Uwaga, ciężarna nie powinna siedzieć przy komputerze przez cały dzień - zaleca się, by kobiety w ciąży pracowały na komputerze nie dłużej niż 4 godziny w ciągu doby (rozporządzenie Rady Ministrów z 10 września 1996 r.).. Dlatego rozsądne przyszłe mamy powinny robić częste przerwy od pozycji siedzącej za biurkiem.Nov 17, 2021Zabobony w ciąży..

Czego nie wolno robić w ciąży, żeby nie napytać sobie biedy?

Jedne znałam od zawsze - jak choćby te, żeby nie nosić na szyi korali, bo dziecko owinie się pępowiną.3 days agoŻadnego sprzątania, zakupów w supermarketach, rozwieszania prania, sięgania po sól czy odwieszania płaszcza do szafy - w ciąży absolutnie żadnych aktywności wymagających podnoszenia rąk.. Nie bierz także bardzo ciepłych pryszniców.. Część z nich wiąże się z jadłospisem przyszłej mamy.. Można, ale z umiarem.. Kiedy zapytałam Was o to ostatnio na fanpage'u bloga, dodaliście kilkaset komentarzy!. Solarium w ciążyMay 20, 2022Jun 6, 2022Warto mieć świadomość, co może zaszkodzić dziecku i czego nie należy robić w ciąży.. W tym wpisie .Nie wolno pracować przy komputerze.. Dieta w ciąży powinna być przemyślana i często suplementowana w konsultacji z ginekologiem i dietetykiem, ponieważ w tym czasie wzrasta o 50-100% zapotrzebowanie na witaminy różnych grup.Ciąża to bardzo ważny czas nie tylko dla kobiety, ale także dla rozwijającego się w jej brzuchu dziecka.. Unikaj surowych pokarmów, które mogą być źródłem bakterii mogących wywołać infekcję.. W te dawne mity mało kto dzisiaj wierzy..

Sprawdź co jest prawdą, a co fałszem.Czego nie wolno w ciąży?

Oczywiście po pierwsze - nie pij alkoholu, nie pal papierosów i unikaj "zadymionego" towarzystwa.. Są jednak objawy, których nie można zlekceważyć i należy je szybko skonsultować z lekarzem.. Dajcie znać jak się Wam podobał!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt