Moje wrażenia po przeczytaniu lektury pinokio

Pobierz

Jednak od pierwszych stron ta książka oczarowała mnie.POL02101.. Scenariusz zajęć II etap edukacyjny, język polski Temat: Nie bądź pajacem, bądź chłopcem!. Lektura ta zawiera w sobie wiele ciekawych przygód, oraz mnóstwo wartościowych treści edukacyjnych.. Question from @696321186 - Szkoła podstawowa - PolskiJĘZYK POLSKI - ZADANIA NA TYDZIEŃ OD 18.05.2020 DO 22.05.2020.. Każdy list jest oznaczony datą.. Zapisz nowy temat: adaptacja i ekranizacja.. Po przeczytaniu Twojego wpisu cieszę się, że zrobiłam tak, jak zrobiłam.Wrażenia po przeczytaniu lektury.. Przez te 200 stron męczyłam się i czekałam, aż przestanie wiać nudą i zacznie się coś dziać - powieść reklamowana była jako przygodowa.. Jest to jedna z lepszych lektur, które przeczytałem.Główna bohaterka, Ania, już od pierwszych stron zyskała moją sympatię.. W dostępnych źródłach znajdź wytłumaczenia tych pojęć i zapisz w zeszycie.. Mam nadzieję, że mimo obecnej sytuacji, udało Ci się dotrzeć do lektury w wersji tradycyjnej (papierowej) lub elektronicznej.. Składa się z listów jednej osoby.. Pajacyk odznacza się długim spiczastym noskiem, który jest także probierzem uczciwości - wydłuża się kiedy właściciel jego kłamie, a powraca do normalnego stanu, kiedy pajac powie prawdę.Od tej pamiętnej lektury w szkole podstawowej zaczęłam interesować się fantasy, kupować książki z tego gatunku i w obecnej chwili mam ich na półkach już naprawdę sporo..

Moje wrażenia po przeczytaniu lektury ,,Pinokio".

Lektura "Pinokio" zrobiła na mnie ogromne wrażenie.. Na pewno też mogliśmy komuś pomóc, tak po prostu nie myśląc o korzyściach.. Świat jest przedstawiony z punktu widzenia autora listów.. Na dziś proszę.. Question from @MałaLilith - Szkoła podstawowa - PolskiMoje wrażenia po przeczytaniu ,,Haremu Sulejmana" Witajcie!. Miłeg.. Przeczytałem książkę Briana Tracy - "Nawyki warte miliony".Moje wrażenia po przeczytaniu Mistrza i Małgorzaty.. Można było poczuć "klimat" tamtych czasów.Wiem, Wiem , Wiem nagranie jest cicho nagrane;/ - Wybaczcie :)Wydaje mi się, że ma szansę zrealizować swoje założenia - zachęcić do sięgnięcia po lekturę i poszerzyć wiedzę dzieci w sposób przyjemny i nienachalny.. Tę lekturę szybko się czyta, ponieważ przygody drewnianego pajaca są bardzo ciekawe, niektóre z nich są fantastyczne a inne realistyczne.Pinokio.. Odbiór wypowiedzi i wykorzystanie zawartych w nich informacji.. Nowa władza wywodząca się z krzywdzonego i poniżanego ludu, szybko zapomina o swoich wartościach, a wywalczona wolność .Jestem ciekawa, co u Ciebie słychać, w ogóle nie mam pojęcia, co się z Tobą dzieję, tak dawno ze sobą nie rozmawiałyśmy.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Pinokio Carlo Collodiego.Temat: Nasze wrażenia po przeczytaniu książki ,,Pinokio''..

TEMAT 1: Moje wrażenia po przeczytaniu książki pt. "Pinokio".

- Lekcja online - praca z tekstem - głośne czytanie wybranych przez uczniów fragmentów książki - rozmowy uczniów na temat tego, czego ich nauczyła postać Pinokia - podsumowanie.. Opisuje ona tragizmmechanizmów władzy w państwie totalitarnym.. Wtedy zostaje okradziony.. Jedyną znaną mi pozycją, z bogatego dorobku autora, jest "Kasacja", którą czytało mi się przyjemnie, ale nie zachęciła mnie jakoś szczególnie do sięgnięcia po kolejne książki.Zapisz w zeszycie nowy temat: Moje wrażenia po obejrzeniu filmu "Chłopcy z Placu Broni".. Wierzę, że śledziłeś losy bohaterów z prawdziwym zaciekawieniem oraz nie jeden raz pojawił się uśmiech na Twojej twarzy.. Tą Wróżką oczywiście jest ktoś, kto poda nam dłoń, sprawi, że będzie lżej.. Piszę, bo chcę się podzielić z Tobą wrażeniami po przeczytaniu książki pod tytułem "Skąpiec" Moliera.Przygody bohaterów: Mary Lennox, Colina Cravena, Dicka Sowerby, są związane z tajemniczym ogrodem i uczą prawdziwej przyjaźni.. Język polski klasa 4 (czwartek) 23.04.202060%40głosów.. 2.Książki; Pinokio (166973) - Carlo Collodi - książka, recenzja, streszczenie .. Czego uczy lektura Carla Collodiego "Pinokio"?. 2010-08-26 17:32:47; Jakie są wasze wrażenia po obejrzeniu filmu "piła 3d" ?. Grając w nią nie czujemy przymusu nauki, a jedynie zaciekawienie ilustracjami, kodami QR, a jeśli spojrzymy jeszcze dalej, to także informacjami zawartymi na platformie edukacyjnej.Temat: Moje wrażenia po lekturze pt. Kajko i Kokosz..

piątek 20.03.2020.Jakie są moje wrażenia po przeczytaniu książki?

Treści kształcenia: I.. Styl, opisy bardzo podobne do Lalki Bolesława Prusa czy Zbrodni i kary Fiodora Dostojewskiego (które zresztą również bardzo lubię).Remigiusz Mróz "O pisaniu na chłodno" - moje wrażenia.. Nacisk położony jest na prezentację uczuć .W materiale znajdziecie moje opinie, a także kilka słów podsumowujących oraz trochę humoru.. Co wartościowego mogę polecić?. Do tego niedawno przypomniałam sobie jak to było z tym miłym, grubym i włochatym hobbitem i napisałam o tym kilka słów - recenzja.Bardzo lubię tę powieść.. Po prostu ktoś, kto może nie chcąc nic w zamian.. Jakoż nigdy nie przepadałam za książkami z kategorii fantasy ani za długimi (o czym wspomniałam już wcześniej), to do "Stowarzyszenia wędrującego liścia i złodziei snów" podeszłam dość sceptycznie.. Momentami można było się wzruszyć.. Mistrz i Małgorzata Bułhakowa to jedna z niewielu książek, które mogę nazwać arcydziełami.. 2010-02-17 20:46:15; Jakie masz wrażenia po obejrzeniu filmu 'Księżyc w nowiu''?. Podczas czytania książki "Kamienie na szaniec" pogłębiłam znacząco swoją wiedzę o życiu ludzi podczas wojny.. czwartek 19.03.2020.. Opowiada ona o drewnianej kukiełce, która chcę zostać chłopcem.Potrzebuję na jutro wypracowanie moje wrażenia po przeczytaniu książki pt.,,Pinokio"..

ZADANIA DLA UCZNIA: Sprawdzenie znajomości treści lektury.

Pokazuje ona, jak pod wpływem przyrody, Mary stała się szczęśliwym dzieckiem, osoba sympatyczną i lubianą przez rówieśników i nie tylko.Moje wrażenia po przeczytaniu lektury ,, w pustyni i w puszczy ".. Utwór ten ma cechy powieści epistolarnej.. Po przeczytaniu lektury pt. " Folwarkzwierzęcy" George'a Orwella możemy się zastanawiać czy ta lekturaprzeraża czy śmieszy czytającą tę książkę osobę.. Pamiętacie, jak gdzieś w drugiej połowie czerwca wspominałam, że czytam ,,Harem Sulejmana"?. W drugiej części jest fragment napisany w trzeciej osobie.. Pinokio to bardzo ciekawa, fajna lektura.. Narracja w pierwszej osobie.. Do tej pory mam traumę po przeczytaniu tej książki i również tak .Pinokio to psotny, ożywiony pajacyk wystrugany z czarodziejskiego, drewnianego klocka przez ubogiego stolarza- Dżeppetto.. Tak naprawdę nie wiem dlaczego.. Szkoła latania.. Wówczas poleciłam Wam tę książkę, choć wymieniłam też elementy, które niekoniecznie mi się podobały.. Rozmowa na temat lektury - własna opinia z uzasadnieniem.Najbardziej podobał mi się rozdział, w którym Pinokio dostaje od Ogniojada Pięć złotych monet, ale zamiast zanieść je ojcu, idzie z Lisem i Kotem na Pole Cudów.. Czytanie i słuchanie.Lektury dodatkowe dla chętnych Poproszono mnie o listę lektur dodatkowych, które można by kupić dzieciom lubiącym czytać, żeby nie kupić byle czego.. Nie jestem fanką twórczości Remigiusza Mroza.. A bohater wciąż koncentrował się na własnych przeżyciach.. 2011-03-27 13:31:57; Igrzyska Śmierci.Nie oceniłam, skoro nie dałam rady skończyć..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt