Dopisz brakujące wyrazy według wzoru podkreśl ę i ą

Pobierz

Wypisz kolory flagi polskiej i irlandzkiej i dopisz wyrazy według wzoru.. Wykreślamy wyrazy określające, co mogło czuć odtrącane i wyśmiewane brzydkie kaczątko:HASŁO: Dlacze Odpowiedź na zadanie z Elementarz odkrywców.. Policz wszystkie litery i zapisz wyniki w okienkach.T Ą W A Ż Y Ć L S O Ą Ż A B A J Ż Ó Ł W Ż K S I Ą Ż K A U A .. Dopisz brakujące wyrazy w wyrażeniach.. Zamień zapisane zdania tak, żebyś to ty mówił o wykonywanej przez siebie czynności.. Wykreśl odpowiednie wyrazy.. Trzeba wymyślić takie wyrazy żeby się zgadzały literki góra z bokiem.Żeby wychodził wyraz w linii.. Piszemy ó, gdy wymienia się na o, alub e. Uzasadnij pisownię wyrazów, dopisując inne wyrazy.. Ułóż zdania z podanych wyrazów.. Napisz, z ilu sylab składają się te wyrazy.Wyrazy z ówymiennym na o, a, e 1. dwa orzeczenia, czyli zdania składowe oddziela spójnik, albo przecinek.. Podkreśl w wyrazach litery ą, ę. ja płynęłam ja płynąłem my płynęłyśmy my płynęliśmyWpisz brakujące litery ą lub ę. mały goł.b — duże goł.bie mały d.b — wielkie d.by mały z.b — duże z.by mała g.ska — duża g.ś mała gał.ź — wielkie gał.zie mała r.czka — duża r.ka 155. .. ą d rz - w i rz e b a - rz s ę a - .Zadnie 4 na stronie 67 dopisz brakujące wyrazy, podkreśl "ę" i "ą".. literę ó oraz zakończenie -ówna .. kucharz-malarz-murarz- .. Każde zdanie złożone ma min..

Dopisz wyrazy według wzoru.

mały dołek duży dół, mały fartuszek duży stara księga mała, groźny duch- przyjazny, wiejska droga polna, duże koła małe, duża mucha mała _, stoją wozy- stoi, 13 Ćwiczenie 33 Dobierz do pary przymiotnik z rzeczownikiem.. turysta- wędruje.. Przypominam (jeśli ktoś go nie zrobił).. Pisownia wyrazów z ó i u.. Ćwiczenie 52 Uzupełnij brakujące zakończenia w wyrazach w zdaniu poniżej.. Uzupełniamy:kaczę - kaczątkoźrebię - źrebiątkokocię - kociątkokurczę - kurczątkocielę - cielątko Odpowiedź na zadanie z Elementarz odkrywców.. Pamiętam, że dostaliście zadanie z lektury już wcześniej.. W każdym z podanych wyrazów ukrył się inny wyraz z ó. Zapisz go.. młynarz Nowakówna lodowy lodówka młynarzówna Nowak.. Każdą parę wyrazów pokoloruj .- Ó piszemy w wyrazach zakończonych na: -ówna - Ó piszemy na początku wyrazów: ósemka, ósmy, ów, ówczesny, ówcześnie, ówdzie.. Skorzystaj ze wzoru.. Zadanie 5 na stronie 67 co mogło czuć odtrącone kaczątko?. Mama got_____ pyszny obiad, ja zaś smar_____ chleb masłem.. Zapisz je.Podkreśl w tekście wyrazy z literą ę i napisz je.. Napisz wyrazy według wzoru.Edukacja polonistyczna -02.04.2020 r. Zapraszam do obejrzenia bajki: ,, Brzydkie kaczątko" - tutaj podaję link.. - narysuj zabawki na półkach zgodnie z instrukcją, - oblicz dowolnym sposobem zadanie tekstowe,Związki wyrazów w zdaniu 57. ja płynęłam ja płynąłem my płynęliśmy my płynęłyśmy ja zasnęłam.W zako czeniach czasowników -u ę, -uje, -u ą piszemy zawsze u. Dopisz brakujące wyrazy i czasowniki kończące się na -ują.Zadanie 3 Dopisz brakujące wyrazy według wzoru..

Dopisz według wzoru.

Uzasadnij pisownię wyrazów: najpiękniejszy - krzykliwy - hamulec - pakunek - do butów - cicho - wiążę - papużka -.. Zaobserwuj, co się stanie, jeżeli pominiemy "ogonek" w literach ą i ę.. Wszyscy mamy zalety i wady.. Jak już oddzielisz trzeba je ponumerować.- podkreśl wyrazy z" h" i "ch", - odszukaj w tekstach jak najwięcej powtarzających się wyrazów, Praca z tekstem, Ćwiczeniowa Librus, telefon Barbara Majewska 9. e. matematyczna Rozwiązywanie zadań na porównywanie różnicowe.. 3 klasa część 3Dopisz brakujące wyrazy w liczbie pojedynczej i mnogiej.. Podkreśl na czerwono zakończenie - uje w wyrazach.. azie błękit, dźwig (1 punkt)takinie .. Czy bywają sytuacje, kiedy formantu nie ma, czyli wtedy, kiedy sposobem na utworzenie wyrazupochodnego jest skrócenie wyrazu podstawowego np. w wyr ….. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 24 kwietnia 2002r.. Tam stoi mała 7 = 4 + 7 = 1 + 7 = 0 + 7 = 2 + 22 Ułóż z liter i zapisz podpisy do rysunków.. Nie pokroję cebulki.. Ćwiczenie 32 Uzupełnij wyrazy według wzoru.. Dopisz brakujące wyrazy według wzoru podkreśl ę i ą Dopisz brakujące wyrazy według wzoru.. Zdania złożone współrzędnie i podrzędnie 60.. Podkreśl.. Wszystkie grupy liter muszą mieć tę sama ilość liter.. Ortografia dla każdego.. Odpowiedz na pytania w zeszycie (pełnymi zdaniami).Połącz w pary wyrazy z ramki i zapisz je obok siebie w liniaturze..

Ćwiczenie 32 Uzupełnij wyrazy według wzoru.

Sprawdź, czy potrafisz.. Co mogło czuć odtrącane i wyśmiewane.. Podkreśl ę i ą. pisklę pisklątko źrebię kaczątko kurczę kociątko cielątko 5.. Wyrazy Liczba sylab Liczba liter 26 5 PISZĘ 1 5. ą i ę piszemy między innymi w zakończeniach wielu form czasowników, a także w środku - przed spółgłoskami ł i l - oraz w środku wielu innych wyrazów.. Podkreśl wymieniane głoski.. arrow left.Wypełnij i dopisz wyrazy według wzoru.. mały dołek - duży dół, mały fartuszek - duży _____ .Zapisz trzy własne przykłady czasowników zakończonych na: -uję, -uje, -ują.. Wpisz brakujące dwuznaki: dz, ch, sz, cz, rz. .. Uzupełnij według wzoru.. Podkreśl zakończenie -ów w dopisanych.. Podkreśl ę i ą. pisklę- pisklątko ……………………- kaczątko źrebię .Wyrazy z ą i ę 1.. 25Dla klas 5.. Podkreśl zakończenia.. Podkreśl wymieniane głoski.. H A R F A N O C K A K O N I C Z Y N A Z B O W C E C D Y N A O H U R L I N G C M U S K R Z A T N Z I B Z I E L E Ń O N zielony - zieleń 118Pokoloruj według wzoru.. tym ćwiczeniu wybrane wyrazy, zawierające jakąś trudność ortograficzną, rozkłada się na litery - dowolne lub według kolejności alfabetycznej.. Pisownia wyrazów z ę i ą w zakończeniu 67.. Nie lubię koperku.. "Ch" piszemy, gdy: - wymienia się w innych formach tego samego wyrazu lub w innych wyrazach na: sz - Ch piszemy po literze s np.: schab, schody, wschód.Napisz zdania do ilustracji..

Zapisz te wyrazy obok właściwych cyfr.

Przypomnienie i uzupełnienie wiadomości 71.. Pokoloruj co 7. bombkę.. Pisownia wyrazów z cząstką by 65. ja rozwiązuję on rozwiązuje oni rozwiązują 7.. Zdanie złożone podrzędnie: Masz np. zdanie: Kupiłem parasol, bo był na wyprzedaży.. Powstałe wyrazy zapisz poniżej w liniach.. Z tych liter uczniowie mają złożyć całe wyrazy,Dopisz według wzoru brakujące czasowniki i podkreśl ich zakończenie.. Między zdaniami składowymi stawia się kreskę.. Trzeba oddzielić dwa zdania składowe.. wyrazach.. Podkreśl ó, które wymienia się na alub e. Zapamiętaj ch" wymienia się na _____.. Question from @Grzegorzkasza5 - Szkoła podstawowa - Polski .. Do wyrazów uzasadnjających pisownie ó wymienionego dopisz odpowiednie wyrazy z ó według wzoru .podkreśl .Jego sformułowanie poprzedziła analiza podstawy programowej dla I etapu edukacyjnego oraz treści kształcenia i przypisanych im poziomów umiejętności zawartych w realizowanym szkolnym programie nauczania dla klas I - III szkoły podstawowej w zakresie ortografii.. Dopisz wyrazy według wzoru.Wyrazy z ą i ę. Dopisz według wzoru.. Pisownia wyrazów z rz i ż. Przypomnienie i .Do wyrazów uzasadnjających pisownie ó wymienionego dopisz odpowiednie wyrazy z ó według wzoru .podkreśl głoski które sie wymieniają skracać , osiem,boleć..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt