Przeczytaj tekst podkreśl czasowniki na czerwono

Pobierz

Uporządkuj wyrazy w odpowiedniej kolumnie w kolejności alfabetycznej.. Latem dni będą coraz dłuższe i cieplej-sze.. ( nie zapisuj informacji z nawiasów ) Ćw1.. Następnie przekształć tekst w taki sposób, aby pojawiły się w nim zarówno czasowniki w stronie czynnej, jak i w stronie biernej.Ż wymienne na g. 1.. Ćwiczenie 3 Wpisz dowolne trzy czasowniki w odpowiednim czasie (każdy czasownik w trzech czasach).. Oblicz:a) 6 7/9-1/3=b) 5 1/4-5/8=c) 1 1/2-5/9=d) 7 3/4-5 7/9=Proszę o pomoc Answer.. Karty ćwiczeń.Przeczytaj zdania podkreśl na czerwono czasowniki na żółto rzeczowniki na zielono przymiotniki a na niebiesko przysłówki liczebniki otocz pętlami zdania to: na morzu jest sztorm .wielki statek płynie wolno.. Przeczytaj tekst i odpowiedz na pytania.azi111 2015-05-25 18:17:01 UTC #1.. Podkreślamy: na czerwono czasowniki, na żółto rzeczowniki, na zielono przymiotniki, na niebiesko przysłówki, a pętlami otaczamy liczebniki: Oceń to zadanie: Średnia:Przeczytaj zdania Podkresl na czerwono czasowniki na zolto rzeczowniki na zielono przymiotniki a na niebiesko przyslowki liczebniki otocz pentlami Na morzu jest sztorm.. sa-la, wa-ka-cje, cze-ko-la-da, jeż, pta-ki, lo-dy, 6.. Z podanego zbioru wyrazów wybierz i wpisz do tabeli: /9p.. **** Przeczytaj pary zdań.. /samolot, idzie, małe, komputer, ładna, rysuje, wesoły sprząta, wiewiórkarzeczowniki czasowniki przymiotnikisamolot rysuje .Na pewno sobie poradzisz!Pracuj spokojnie!Do działania!.

W podanym tekście podkreśl czasowniki.

Zastanów się, co wspólnego mają ze sobą pogrubione wyrazy.. Mój brat z kuzynem ugotowali jajka i pomalowali je w łowickie wzory.. W Poniedziałek Wielkanocny wszyscy wesoło bawiliśmy się w ogrodzie.Podkreślamy czasowniki: Gdy na dworze robi się coraz zimniej, na spacery ubieram się coraz cieplej.. Przeczytaj poniższe zdania, a następnie -podkreśl wszystkie słowa, .. Podkreśl na zielono działanie ,które wyonujemy jako pierwsze , i oblicz.. Dzieci lepią dużego białego bałwana.. Czasowniki w czasie przyszłym (podkreślamy na kolor czerwony): zaprosi, pójdą3.. Podkreśl na czerwono czasowniki, na żółto rzeczowniki, na zielono przymiotniki, a na niebiesko przysłówki.. Przepisz do zeszytu tekst str 52, podkreśl na niebiesko rzeczowniki, na zielono czasowniki na czerwono przymiotniki.. w podanych zdaniach podkreśl na czerwono czasowniki , które są przez nie.. Inne dzieci jeżdżą na łyżwach po szkolnym lodowisku.. 25Przeczytaj tekst i podkreśl przymiotniki More Questions From This User See All.. Odszukaj w poniższych zdaniach części mowy i podkreśl je odpowiednim kolorem.. Cz. 4 - strona 64.. Jaskółki odlatują na zimę do ciepłych krajów.. .• tylko samogłoską - podkreśl na zielono, np. Irenka • tylko znakiem zmiękczenia spółgłoski - podkreśl na czerwono, np. piasek [piasek] • znakiem zmiękczenia spółgłoski i samogłoską - podkreśl na niebiesko, np. chomik [chomiik]..

10.Przeczytaj tekst i uzupełnij zdania.

Zima to piękna pora roku - pomyślał krasnoludek Dziurawek, gdy po przebudzeniu otworzył oczy i zobaczył, że za oknem pada biały śnieg.. Ja dekorowałam ciasta słodkimi polewami i orzechami.. określane.. Na śniadanie zjadł twarożek.5.. Jurek upiekł pięć placków.. O, śnieżek!. Zapisz w zeszycie.. aoca-øotnmzkûbru krzeslo, suszy, gotuje, blok, mama, sprzata, bocian,Podkresl czasowniki które wskazują na to ze czynność może się powtarzec.. Czasowniki w czasie teraźniejszym (podkreślamy na kolor zielony): występuje, gra, ma, siedzi, oklaskuje.. Wzięła ze sobą parasol w czerwone, niebieskie, żółte, zielone i pomarańczowe pasy.1.. Przeczytaj tekst dotyczący zwierząt żyjących w Australii str 52 2.. W KLASIE odbywało się zebranie rodziców.. Na czerwono podkreśl imiesłowy przymiotnikowe, a na niebiesko - przysłówkowe (Udowodnij, że tekst Jacka Kaczmarskiego "Czerwony autobus" jako tekst literacki jest opisem obrazu Linke pt. ,,Autobus" .. Maja nasypała do karmnika pożywienie dla ptaków.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: POMÓŻCIE!. czas przeszły czas teraźniejszy Czas przyszły Ćwiczenie 4 Rozwiąż krzyżówkę.. Przed wyjściem zakładam kurtkę, wiążę szalik i wkładam ciepłe buty.. Zawodnicy wbiegli na .. OD RANA bolała mnie głowa .Podkreślamy czasowniki w tekście: W tym roku święta spędziliśmy u cioci Krysi na wsi..

/ samogłoski na czerwono.

Skreśl wyrazy, które się powtarzają.. Mama i ciocia upiekły babę drożdżową i mazurki.. Staś z Antosiem zjeżdżają z małej górki na sankach.. trzy Białe mewy ostrożnie usiadł na falochronie.kasia i michal szybko zbieraja biale muszelki i zolte bursztyny.. Podkreśl w tekście rzeczowniki na czerwono, czasowniki na niebiesko, przymiotniki na zielono.. Na głowę naciągam czapkę, a na dłonie zakładam rękawiczki.Przeczytaj tekst i podkreśl wszystkie wypowiedzi bohaterów zawierające stwierdzenia mające na celu przekonanie lub naklonienie kogos do czegoś .. Przekształć podane zdania tak, aby zamienić wyróżnione czasowniki na pokrewne rzeczowniki.Ciepłemu słońcu zawdzięczamy, że roskwitają kwiaty.. Kto ma wiecej a kto mniej pieniędzy o ile więcejPodkreśl w tekście czasowniki w formie osobowej- na zielono w formie nieosobowej - na niebiesko: Tekst: Nazwa siedziby króla Artura-Camelot-pojawiła się w poezji francyskiej w XII wieku.Według legendy Camelot był stolicą państwa,którym rządził Artur.Tutaj znajdował się Okrągły stół,wokół,którego obok króla zasiadali najzamienitsi rycerze,na przykład Parsifal,Lancelot.Podziel na sylaby za pomocą pionowych kresek i podkreśl /6p..

Przeczytaj uważnie tekst.

Karty pracy zadanie 1-4 str 52-53Zaraz zobaczycie też, że nie od każdego czasownika można utworzyć wszystkie typy imiesłowów.. Józek równo poukładał książki na półce.. Liczebniki prócz pętlami.Karty ćwiczeń.. Napisz tekst sprawdzianu nr 5, który podyktuje ci mama lub tato.. babcia, Jacek, kwiat, Bartek, malec, córka, pępek, duch, kożuch, ucho, serce Niedługo nadejdzie lato.. Prostokąty z nazwą ssaka pomaluj na czerwono a z nazwą ptaka na niebiesko.. Wypisz do zeszytu nazwy zwierząt żyjących w Australii.. Rzeczowniki.. W podanym tekście podkreśl na zielono czasowniki przechodnie, a na niebiesko nieprzechodnie.. W jakim czasie one występują?. Z ciemnej chmury leją się niebieskie krople deszczu.. Zaznacz szereg wyrazów, w których występują czasowniki: a).miły, uprzejmy, życzliwy, koleżeński b).piszę, dyskutujemy, czytać, spać c).człowiek, rośliny, zwierzęta, człowiek2.. Dzieci będą mogły długo przebywać na podwórku.czasowniki rzeczowniki Podkreśl na niebiesko wszystkie czasowniki, a na czerwono wszystkie rzeczowniki.. koza kaczka świnia indyk kot gęś królik koń jaskółka kura niedźwiedź papuga wrona krowa kruk 24.. "Czerwony autobus" Pędzimy przez Polską dzicz Wertepy chaszcze…Pokoloruj wyrazy w ramce rodzaju żeńskiego na czerwono, męskiego na zielono, zaś nijakiego na żółto.. mocno wieje chlodny wiatr.Podkreśl w tekście wskazanymi kolorami czasowniki: Czasowniki w czasie przeszłym (podkreślamy na kolor niebieski): był, przywiózł.. Uloz dwa zdania z wybranymi czasownikami nie dokonanymi.. Wielki statek plynie wolno .Trzy male mewy ostroznie usiadly na falochronie .Kasia i Michal szybko zbieraja biale muszelki i zolte bursztyny .Mocno wieje chlodny wiatrPrzeczytaj zdania.. WCZORAJ dostałem szóstkę z matematyki .. Wskaż formę niepoprawną i spróbuj wyjaśnić w jakim celu autor ją wprowadził.Przeczytaj tekst.. Na dworze pada gęsty, puszysty śnieg.. Marysia wyszła na spacer.. NA BIURKU leży zeszyt.. Kolorowe gile uwielbiają owoce jarzębiny.. Na jakie pytania odpowiadają odznaczone określenia ?. zima, igła, miód, indyk, bocian, miś, Kasia, niebo, konik, klocki Zadanie 2.przeczytaj wiersz zaznacz czasowniki nieprzechodnie na niebiesko a przechodnie na czerwono.. Podkreślamy na czerwono czasowniki i na zielono liczebniki: Odpowiedź na zadanie z Nowi Tropiciele..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt