Napisz opowiadanie o skawińskim

Pobierz

Pamiętaj o: tytule wywiadu,zaprezentowaniu rozmówcy i tematu rozmowy,trójdzielność kompozycji.. Spotkanie to będzie początkiem wspólnej przygody, która zmieni losy jednego z nich.Dalsze losy czwórki głównych bohaterów powieści "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej według mnie potoczyły się szczęśliwie.Pomoże ktoś plssss Napisz opowiadanie z dialogiem o Twoim spotkaniu ze Skawińskim (bohaterem lektury "Latarnik"), w czasie którego postać podzieli się z Tobą swoimi doświadczeniami.. Wykaż się znajomością treści lektur.. - Czy mogę panu w czymś pomóc?. W pierwszej chwili nie mógł wyjść ze zdumienia, że o to nagle usłyszał dźwięk rodzinnej mowy.. Brał udział w wielu wojnach.. - Pomóc można każdemu człowiekowi.. - odparłam.. Moje dzieciństwo to z jednej strony czas zabawy, z drugiej czas smutku.. W tym momencie spojrzałam na zegarek.. krzyżówka i reszta zadań Drzewczok2115 October 2020 | 0 Replies .. - Pomóc można każdemu człowiekowi.. Natura samotnika sprawia, że Skawiński jest bardzo tajemniczą postacią.Napisz o powiadanie o Skawińskim z książki ,,Latarnik" +0 pkt.. Pogoda była wspaniała.. Było już późno, dlatego pożegnałam się ze Skawińskim i pobiegłam do hotelu.Skawiński uniósł wzrok i zobaczył przed sobą siwowłosą staruszkę o łagodnym spojrzeniu.. Odpowiedz.. (Latarnik)yAutor: Olina14 Dodano: 30.9.2011 (13:57) Napisz wywiad ze Skawińskim,bohaterem noweli Henryka Sienkiewicza.Wykorzystaj w swojej rozmowie różne rodzaje pytań..

Nieobca mu była równiez praca na statku.Napisz opowiadanie o skawińskim latarniku DAJE NAJ !!!!

Pracował w Australii, Afryce, Indiach, Kalifornii, Brazylii, Helenie, Hawanie.. Tułał się po całym świecie przeżywając wiele niezwykłych przygód.. - westchnął.. - westchnął.. Czy rozwiążecie mi czytanie ze zrozumieniem .. Narracja trzecioosobowa.. Chodzi o Skawińskiego z Latarnika.. Po skończeniu wojny Trojańskiej wyruszyłem do mojego rodzimego miasta.. Proszę o pomoc .. Ma około 70 lat.. 1 Zobacz odpowiedź Reklama Reklama Zolza835 Zolza835 .. - Nie, moje dziecko.. Odpowiedz.. 2.Czym się charakteryzujesz ?Napisz wywiad ze Skawińskim ,,Latarnik" PYTANIA: 1.. Dz: Cieszę się, że przyjął pan moje zaproszenie.. Przez siedemnaście dni nie padał deszcz, wiał lekki wiaterek, aż miło było patrzeć na morze.Napisz wywiad ze skawińskim bohaterem lektury pt: ''latarnik'' 6 pytań.. Ma ona bowiem wiele ciekawych cech i mimo swojej indywidualności staje się pewnym typem bohatera.Dec 13, 2021Nov 18, 2021Skawiński to Polak z pochodzenia, jednak dawno nie odwiedzał ukochanej ojczyzny, ponieważ musiał udać się na emigrację po powstaniu listopadowym.. Zaraz jednak otrząsnął się, słysząc kolejne zdanie: - Pana pochodzenie zdradza książka wybitnego polskiego poety, którą trzyma pan w ręku.Skawiński w 1830 roku brał udział w powstaniu listopadowym, później został skazany na emigrację z Polski i tak rozpoczęła się jego tułaczka po świecie.Walczył w Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, na Węgrzech..

Napisz opowiadanie, którego bohater lektury obowiązkowej umiał w trudnych sytuacjach wykorzystać zdobytą wiedzę.

2022-05-29 10:27:58; Czy matka balladyny powiedziała że powie chmur .. .Dec 12, 2021Na podstawie wybranego utworu literackiego napisz opowiadanie o samotnej podróży, która odmieniła życie bohatera.. - Czy mogę panu w czymś pomóc?. Rozpierała mnie radość na myśl o powrocie do domu.. Podziwiam go za niezłomność a także chęć dążenia do celu.. Było już późno, dlatego pożegnałam się ze Skawińskim i pobiegłam do hotelu.Odpowiedzi (1) Aniaula Józef Skawiński jest postacią interesującą z silnym charakterem.. 2022-05-29 10:27:58 Czy matka balladyny powiedziała że powie chmurą 2022-05-24 19:12:29Dec 3, 2021Przydatność 55% Jestem Odysem - opowiadanie z opisem przeżyć wewnętrznych.. Jego twarz jest ciemna, opalona przez słońce i wiatr, za to włosy są białe jak mleko, a niebieskie oczy kryją w sobie smutek i zadumanie.Apr 23, 2021Mar 22, 2021Skawiński jest Polakiem.. Nie znamy nawet jego imienia, a mimo to jest ważną postacią literacką doby polskiego pozytywizmu.. -Nie wiem, moi rodzice zmarli jak byłem bardzo mały.. Gdy się urodził jego ojczyzna była pod zaborami.. Skawiński: Urodziłem się w 1814 roku w Warszawie.. Główny bohater noweli Henryka Sienkiewicza "Latarnik", czyli Skawiński, to postać, którą warto scharakteryzować..

Najnowsze pytania w kategorii Język Polski ... dalsze przygody Tima z opowieści wigilijnej-opowiadanie +10 pkt.

- takiemu człowiekowi jak ja nie można już pomóc.. Pls, potrzebuję na wtorek.Skawiński to bohater nieco tajemniczy.. Wywiad z Skawińskim (Latarnik) - dzień dobry czy mogę przeprowadzić z panem wywiad?Temat 1: Napisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów lektury obowiązkowej z bohaterem innego utworu literackiego.. W tym momencie spojrzałam na zegarek.. - stwierdziłam.. Odpowiedzi: 0 .. - Nie, moje dziecko.. - takiemu człowiekowi jak ja nie można już pomóc.. Bardzo proszę Was o pomoc,ponieważ nie jestem dobra z polskiego i jak najszybszą .Na podstawie wybranego utworu literackiego napisz opowiadanie o samotnej podróży, która odmieniła życie bohatera.. BŁAGAM NIECH TO BĘDZIE DOBRE OPOWIADANIE Reklama Odpowiedź 4.5 /5 32 XxMemesisxX Odpowiedź:zapytał (a) 19.01.2011 o 14:54 opowiadanie o dalszych losach Skawińskiego (Latarnik) Napiszcie opowiadanie z użyciem dialogów, w którym przedstawicie dalsze losy Skawińskiego.. W jakiej sytuacji dostał pan posadę latarnika w Aspinwall?. Szukał sobie pracy na różnych kontynentach.. Możemy dowiedzieć się, jakich?Chciałbym, by na początku opowiedział Pan o swojej rodzinie i dzieciństwie.. Dziendobry, przeprowadzam wywiad do szkolnej gazetki, zadam panu kilka pytań: 1.Jak nazywają się twoi rodzicie.. Imponuje mi jego patriotyzm do ojczyzny, oraz umiejętność radzenia sobie z problemami, których wcale nie było mało..

... napisz opowiadanie z dialogiem jak spędziłam zeszłoroczne wakacje potrzebuje na jutro weronikakol200ow4cng October 2020 | 0 Replies .

Rodzice zmarli, gdy byłem mały i od tej pory nie było osób, które mnie kochały.. Tułając się wykonywał Pan wiele zawodów.. Powinieneś wykazać, że dobrze znasz treść lektury.. - Bardzo mi przykro, panie Skawiński..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt