Jak obliczyć ile pali auto

Pobierz

Przykład Długość przebytej trasy - 480 km Ilość zużytego w tej trasie paliwa - 30 l Jak wyliczyć spalanie na 100 km?. Jaka to roznica ile pali?Zatankuj samochód do pełna, do pełnego odbicia.. Przykład: 8 litrów / 120 km = 0,066 x 100 = 6,6 litra na 100 kilometrów.. Sprawdź ile zatankowałeś i ile przejechałeś, podziel ilość paliwa przez ilość przejechanych kilometrów a uzyskany wynik pomnóż x100.. Posłuży Ci do wyliczeń.. Z racji, że w prawie we wszystkich obliczeniach niezbędne jest ustalenie ceny za 1 litr paliwa - tę informację należy wpisać w pierwszym wierszu.. Zapamiętaj ilość paliwa, którą zatankowałeś.. Jest to jednak ważna informacja, gdyż zużycie paliwa przekłada się bezpośrednio na koszty poniesione na tankowanie paliwa.. Praca to praca.. Opcjonalnie możesz również dodać informację o cenie paliwa za 1 l.Kalkulator zużycia paliwa Kalulator spalania służy do obliczania średniego zużycia paliwa na 100 km w Twoim samochodzie czy motocyklu.. Wystarczy zerknąć w statystyki spalania, które się na nim wyświetlają.Jun 8, 2022Kalkulator na podstawie długości podróży, średniego spalania i kosztu paliwa (benzyny lub gazu) obliczy ile zapłacimy za paliwo.. Chyba nikt nie podejmuje decyzji o zakupie auta kierując się tym, że spala 1/4 litra mniej lub więcej :-)To bezowocna dyskusja a autor tak "se" napisał..

Nie wiesz jak obliczyć spalanie paliwa przez samochód?

Łysy (gość) 2005-10-20 23:33.. Można tym sposobem sprawdzić, czy średnie spalanie pokazywane przez komputer pokładowy w samochodzie j. Poniższy kalkulator paliw poda Ci zarówno koszt, jak i ilość paliwa spalonego paliwa po podaniu średniego spalania oraz długości trasy.. Kalkulator uwzględnia koszt dodatkowego obciążenia zakładając, że każde dodatkowe 100 kg powoduje zwiększenie spalania o 0,6 litra paliwa na 100 km (przy pojeździe o wadze do 2 ton).. Ile pali samochód?. Zdarza się dość …Apr 22, 2022Oblicz samodzielnie realne średnie spalanie na 100 km.. Średnie spalanie l/100 kmMar 16, 2022Jak wyliczyć zużycie paliwa?. Tankujemy zbiornik do pełna, np. do drugiego odbicia Zerujemy licznik przebiegu lub zapisujemy wskazanie Pokonujemy jak największy dystans Tankujemy ponownie do pełna, zapisując liczbę litrów i liczbę kilometrów Obliczamy spalanie wg wzoru (zatankowane litry/liczba kilometrów)*100Jak obliczyć spalanie?. Punktem wyjścia do obliczeń jest dwukrotne zatankowanie pojazdu do pełna, by mieć pewność, że wyniki są powtarzalne i miarodajne.. x = (9,5 * 100)/123 a więc x = 950/123 x = 7,72 litra Wynik Samochód Zenona spalił średnio 7,72 litra na 100 km.. Oczywiście mowa tu o samochodach osobowych.Zużycie paliwa w naszym samochodzie zależy od wielu czynników..

Zbieramy dane Obliczenie zużycia paliwa w naszym samochodzie jest bardzo prostą czynnością, jednakże aby uzyskać poprawne wyniki musimy spełnić jeden warunek.Jak obliczyć spalanie?

W praktyce wyniki generowane przez komputer nie do końca muszą - z różnych przyczyn - odpowiadać rzeczywistości.Wielu z nich nie zastanawia się, jak obliczyć spalanie, skoro komputer pokładowy (znany też czasami jako licznik spalania paliwa) robi to za nich.. Teoretycznie odpowiada on na pytanie, ile pali dany pojazd.. więcej o szczegółach obliczeń.Analogicznie można w ten sam sposób obliczyć spalanie paliwa na autostradzie lub w trasie na drogach krajowych, lub międzymiastowych oraz "cykl mieszany" przy jeździe po każdej trasie.Mimo wielu zależności, średni realny poziom spalania paliwa jeżdżąc po mieście łatwo obliczyć.. W tym celu należy podać dwie wartości: ilość spalonej benzyny w litrach oraz liczbę przejechanych kilometrów od ostatniego tankowania.. Po zatankowaniu do pełna należy wyzerować licznik kilometrów do zera, a przy następnym pełnym tankowaniu podzielić ilość zatankowanego paliwa przez ilość przejechanych kilometrów od poprzedniego tankowania i pomnożyć przez 100.Długość planowanej trasy w kilometrach Średnie spalanie w litrach na 100 km Cena litra paliwaNależy wybrać odpowiedni wiersz / zdanie i wprowadzić do niego odpowiednie wartości..

Spalanie samochodu potrafi często nieprzyjemnie zaskoczyć.Zastanawiając się, jak obliczyć średnie spalanie paliwa przez dany samochód, należy zwrócić uwagę na specyfikę komputera pokładowego.

Wymaga podania dwóch parametrów ilości paliwa oraz ilości przejechanych kilometrów.. Każde auto ma inne zapotrzebowanie na paliwo, nie mówiąc już o tym, jak wiele zależy od sposobu eksploatacji czy warunków klimatycznych i drogowych.. Wystarczy zatankować samochód do pełna i wyzerować licznik.. Zdecydowanie łatwiej i szybciej zrobisz to jednak przy użyciu opracowanego przez nasz zespół narzędzia!Oct 8, 2021Feb 16, 2021Do obliczenia spalania możesz skorzystać z kalkulatora spalania (kliknij przycisk poniżej), jeśli chcesz dowiedzieć się jak samodzielnie obliczyć spalanie auta przeczytaj artykuł.. W tym celu najlepiej jest zatankować auto "pod korek", np. do drugiego obicia pistoletu.. 13,5 litra), gdyż jak sprawdzono w rzeczywistości, każde dodatkowe 100 kg powoduje zwiększenie spalania paliwa o około 4,5% (czyli przy średnim spalaniu 12 litrów o 0,54 litra).. Ilość litrów paliwa podziel przez liczbę przejechanych między tankowaniami kilometrów, a otrzymany wynik pomnóż przez 100.. Przy kolejnym tankowaniu wystarczy, podzielić ilość zatankowanego paliwa przez ilość przejechanych kilometrów, a wynik pomnożyć przez sto.Sep 4, 2020May 22, 2022Kalkulator służy do obliczania kosztu pokonywanej trasy/podróży samochodem z obliczonym automatycznie (lub podanym) średnim spalaniem..

Jeśli chcesz wiedzieć jak uzyskać te wartości, aby Twoje obliczenia były miarodajne przeczytaj Jak obliczyć zużycie paliwa »Sporządzamy równanie 9,5 l= 123 km x = 100 km A następnie obliczamy je w poniższy sposób.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt