Karty pracy pan tadeusz monika iwanowska

Pobierz

PRZYKŁADOWA ODPOWIEDŹ.. Sprawdź, czy udało Ci się wychwycić główne wątki Pana Tadeusza.. Żona modna Sortowanie według grup.. UWAGA!. •Teoria podwójnego kodowania Allana Paivio.. Poniżej znajdziesz wiele cytatów z Pana Tadeusza.. Monika Iwanowska Filtry: graficzne notatki z lektur, karty pracy, mapy myśli, notatki z lekcji, opracowania lektur, schemat do uzupełnienia, sketchnotka.Graficzna notatka z lektury "Pan Tadeusz" Księga X (część I), plik: graficzna-notatka-z-lektury-pan-tadeusz-ksiega-x-czesc-i.jpg (image/jpeg) NOWE Słowa na start!. Pan Tadeusz Połącz w pary.Żona modna Test.. Lekcję zaczynam od napisania na tablicy wyrazów "Soplicowo" i "Pan Tadeusz".. ZESTAW ĆWICZEŃ DO WYKONANIA: Rozpoznaj.Wróciliśmy do naszych kart pracy: .. "PAN TADEUSZ" - EPOPEJA NARODOWA.. Czytaj.. 18 kwietnia 2020. by Monika.Iwanowska.. Myślenie wizualne w edukacji •Czym jest myślografiai dlaczego warto wykorzystywać ją w edukacji?Klasa VIII - Karty pracy "Pan Tadeusz" Drukuj E-mail Agnieszka Karty pracy, które mogą posłużyć jako powtórka, przypomnienie oraz pogrupowanie wiadomości na temat "Pana Tadeusza".. Losy Jacka Soplicy.. ROZMOWA GERWAZEGO .Klasa 8 Polski.. O tym, jak Julian Tuwim został poetą, Agnieszka Frączek (Lektury - scenariusze zajęć .POBIERZ: notatka, karta pracy1, karta pracy 2, prezentacja 25.03.2020r.. Utrwalamy wiadomości..

Karta pracy nr 2, Rany Julek!

24 marca 2019. by Monika.Iwanowska.. Ślub z przypadkową szlachcianką.. środa Temat: o już wiemy o przysłówkach?. Zaloguj się Załóż konto MenuFormy pracy: samodzielna, zbiorowa Materiały: karta pracy - Pan Tadeusz jako epopeja narodowa, cytaty z Pana Tadeusza do pocięcia i rozdania uczniom Przebieg lekcji: 1.. Polskie miasta w baśniach i legendach, Barbara Tylicka (Lektury - scenariusze zajęć, s. 5) 2.. Monika Iwanowska Filtry: graficzne notatki z lektur, karty pracy, mapy myśli, notatki z lekcji, opracowania lektur, schemat do uzupełnienia .Autorką kart pracy wykorzystanych w prezentacji jest p. Monika Iwanowska.. KsięGA I.. Gdy Protazy ruszył zanieść pozew,w tym czasie do Soplicowa przybył ksiądz Robak.. W klasie IV oraz V uczniowie poznali fragmenty polskiej epopei, omówiłam w dużym skrócie czas.. Karty pracy są przygotowane do każdej Księgi.. Author: jacek stawski Created Date:Autorką kart pracy wykorzystanych w prezentacji jest p. Monika Iwanowska.. Strój Zosi był charakterystycznym strojem litewskim.. Otrzymał imię na cześć Tadeusza Kościuszki, gdyż urodził się w czasie insurekcji kościuszkowskiej.Notatki wizualne do pracy zdalnej (12) Opracowania (66) Opracowania form wypowiedzi (4) Opracowania lektur (56) Antygona (4) Opracowania zagadnień językowych (6) Pozostałe (23) Scenariusze lekcji (60) Kochanowski (9) Mickiewicz (23) Dziady (3) Pan Tadeusz (19) Przeszłość i dziś (27) Rej (1) Oko śpi, dopóki umysł nie obudzi go pytaniemSPIS KART PRACY DO PORADNIKA LEKTURY - SCENARIUSZE ZAJĘĆ 1..

Wypełnioną kartę pracy wklejamy do zeszytu.

04.06.2020 Temat: pisownia wyrazów z ą, ę, om, em, on, en - ćwiczenia utrwalające.omawianiem.. wg Jagiellonka.. Przypomnienie wiadomości o przysłówkach (prezentacja).. Użytkownicy urządzeń dotykowych .. Pytam o związek tych dwóch haseł.. Przeczytanie fragmentu utworu "Pan Tadeusz" z podręcznika strona 167-168 .. Kartkówka z treści.. Monika Iwanowska Filtry: graficzne notatki z lektur, karty pracy, mapy myśli, notatki z lekcji, opracowania lektur, schemat do uzupełnienia, sketchnotka.. Zabicie Stolnika.. Aby zaznaczyć wybrany wynik, naciśnij klawisz Enter.. wg Niewiem184.. Jak ugryźć Wańkowicza….Pan Tadeusz Wskazujemy funkcję użytych w tekście środków poetyckich.. Wizualny miszmasz - karty pracy do wybranych utworów literackich.. Krajobraz nakreślony przez poetę nie daje się zidentyfikować z żadną konkretną okolicą.. Poziom: Klasa 8 .Mówi też, że pieniądze, które przeznaczyliby na ucztę, tracą wieczorami na grę w karty.. Ksiądz Robak opowiada Sędziemu o bliskiej wojnie, o wojskach francuskich, o potrzebie wywołania powstania na tyłach wroga.Graficzne karty pracy/ autor- Monika Iwanowska Zredaguj plan wydarzeń Mitu o Orfeuszu i Eurydyce.. Proszę o to, by uczniowie wskazali w tekście fragment wskazujący zalety grzybów niejadalnych.. 1.ZACZNIJMY OD TEORII: Analiza wiadomości - uzupełnianie kart na podstawie notatek z Repetytorium Nowej Ery "Teraz egzamin ósmoklasisty": 2..

Karta pracy nr 1, O krakowskich psach i kleparskich kotach.

Tadeusz" (lektura obowiązkowa) - karta pracy 1, plik: -pan-tadeusz-lektura-obowiazkowa-karta-pracy-1.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!. Przepisz do zeszytu przedmiotowego następującą informację: .. Tajny emisariusz Napoleona.. Proszę, aby własnymi słowami określili korzyści, jakie niosą dla lasu i jego mieszkańców te gatunki.. Uporządkuj życiorys Jacka Soplicy.. (5 .Wyjaśnienie: Podczas lektury "Pana Tadeusza" latarnik Skawiński zapomniał zapalić latarnię i w rezultacie doprowadził do katastrofy statku.. Określi 5 przymiotnikami, jaka była miłość Orfeusza?. Jeżeli nie możesz wydrukować karty pracy, to przepisz zagadnienia i odpowiedz w zeszycie przedmiotowym.. Tadeusz Soplica - jego stryjem jest Sędzia.. Z Zaścianka na ucztę przybył Maciek Dobrzyński, w którym generał Dąbrowski rozpoznał sławnego rębacza kościuszkowskiego, Macieja zwanego Rózgą.. uatrakcyjnić swoją pracę przynajmniej 6 z następujących elementów: określeniem czasu, miejsca akcji, elementami opisu (np. postaci, krajobrazu, przeżyć .Autorką kart pracy wykorzystanych w prezentacji jest p. Monika Iwanowska.. Lekcje polskiego.. Jakie legendy polskie poznałeś w klasie VI- zapisz tytułu oraz krótko omów ich treść.. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. Każdą z nich krótko opisz.Graficzna notatka z lektury "Grzybobranie" (fragment "Pana Tadeusza"), plik: graficzna-notatka-z-lektury-grzybobranie-fragment-pana-tadeusza.jpg (image/jpeg) NOWE Słowa na start!.

Mar 8, 2019 - -pan-tadeusz-lektura-obowiazkowa-karta-pracy-4.

Częsty gość Stolnika .Graficzna notatka z lektury fragment "Pana Tadeusza" (opis chmur), plik: graficzna-notatka-z-lektury-fragment-pana-tadeusza-opis-chmur.jpg (image/jpeg) NOWE Słowa na start!. wg Anitaczku.. Brak czasu niestety nie pozwala na stworzenie odrębnych wpisów, ale może komuś przydadzą się stworzone przeze mnie karty pracy: Ania z Zielonego Wzgórza - karta pracy przydatna do zebrania materiałów do .by Monika.Iwanowska.. ROMANS TADEUSZA Z .. wg Wkurlowicz.. Udział w bitwie z Moskalami.. Klasa 8 Pan Tadeusz Polska Literatura Polski.. Twoje zadanie polega na napisaniu, z jakimi sytuacjami z akcji utworu kojarzysz przytoczone fragmenty.. Oczywiście nie opublikuję ich, ponieważ naruszyłabym prawa autorskie, chcę jednak zwrócić Waszą uwagę na 3, które pomogły nam w pracy .by Monika.Iwanowska.. Dziewczyna miała na sobie: długą, białą spódnicę, krótką suknię z zielonego kamlotu z różową obwódką, zielony gorset z różowymi wstążkami, białą koszulę (z rękawami przypominającymi skrzydła motyla) z kołnierzykiem przewiązanym różową .Graficzna notatka z lektury "Koncert Wojskiego" (fragment "Pana Tadeusza"), plik: graficzna-notatka-z-lektury-koncert-wojskiego-fragment-pana-tadeusza.jpg (image/jpeg) NOWE Słowa na start!. Poziom .Temat: Wokół "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.. Monika Iwanowska Filtry: graficzne notatki z lektur, karty pracy, mapy myśli, notatki z lekcji, opracowania lektur, schemat do uzupełnienia, sketchnotka.. Gospodarstwo.. Pan Tadeusz, test Sortowanie według grup.. Żona modna Test.Mar 8, 2019 - -pan-tadeusz-lektura-obowiazkowa-karta-pracy-4.. Polecam również testy, które wykorzystałam do pracy z dziećmi.. Miłość do Ewy Horeszkówny.. Przygotowania powstania na Litwie.. Gdy pojawią się wyniki autouzupełniania, możesz je przejrzeć przy użyciu strzałek w górę i w dół.. Zastanawiamy się również nad przesłaniem płynącym z ostatnich wersów.MONIKA IWANOWSKA PLAN SPOTKANIA 1.. Omówienie gatunków grzybów przedstawionych w utworze( zadanie 3 i 4 strona 169 .Karta pracy nr 2.. Pan Tadeusz - Księga Pierwsza "Gospodarstwo".. Odkrywaj.. Wstęp •Słowo a obraz -kilka słów o erze cywilizacji wizualnej.. ROZMOWA KSIĘDZA ROBAKA Z SĘDZIĄ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt