Na podstawie przeczytanego tekstu napisz notatkę biograficzną

Pobierz

Ułóż notatkę biograficzną o Mikołaju Koperniku na podstawie przeczytanego tekstu i podanych informacji: Data i miejsce urodzenia: 19 lutego 1473 r., Toruń Data i miejsce śmierci: 21 maja 1543 r., Frombork studia w Akademii Krakowskiej oraz na uniwersytetach we Włoszech Był polskim poetą, autorem popularnych wierszy dla dzieci, jak i utworów satyrycznych.. Pisząc, zachowaj jej cechy (zobacz do notatki o legendzie).To zadanie musi być rozwiązane indywidualnie przez każdego ucznia.. Zmarł w Warszawie 2 lipca 1966 roku.. Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 2 rozwiązania: autor: goskus9211 30.3.2010 (18:31)Dec 8, 20201. oto są bowiem święta paschalne w czasie .Na podstawie ćw.. Urodził się w 356 roku p.n.e. w Pelli, zaś zmarł 323 roku p.n.e. w Babilonie.2) KRAJE, W K….. Nie wykonujesz zadania: 4, 8, 13 - są zamazane.. Aleksander Wielki (Macedoński) był synem Olimpias i Filipa Macedońskiego władcy Macedonii.. Przeczytaj notatkę biograficzną Sarah Crossan oraz tekst Kilka słów o książce na str. 158 p.. 1) PODSTAWOWE DANE: Aleksander Wielki, inaczej zwany był Macedońskim.. Szkoła - zapytaj eksperta (1541) Szkoła - zapytaj eksperta (1541) Wszystkie (1541) Język angielski (815) Język polski (374) Matematyka .Imperium Aleksandra Wielkiego.. Gotowe rozwiązanieNa podstawie przeczytanego tekstu, stwórz notatkę w edytorze tekstu np. Jan Brzechwa (prawdziwe nazwisko Lesman) urodził się 15 sierpnia 1898 roku w Żmerynce..

4 na podstawie przeczytanego tekstu napisz notatkę .

Proszę wejść na zamieszczony plik: Test_nauczanie_ind.-_27.04 (1).docx.- przeczytać w podręczniku na stronie 268 - 269 fragmenty powieści "Wspomnienia wojenne" Karoliny Lanckorońskiej - zastanowić się , z jakim okresem historii Polski wiąże się tekst , jakie miejsca i zdarzenia historyczne są w nim opisane ?. str. 333.Na podstawie przeczytanego tekstu określ, które zdanie jest prawdziwe (P), a które - fałszywe (F).. trochęA trochęA.Aleksander Macedonski miał ojca o im.Filip.W noc narodzin Aleksandra spłonęła świątynia Artemidy.. W ten sposób oznaczamy również zadania: do całości lektur.Rozwiązania zadań najpopularniejszych podręczników szkolnych z fizyki, matematyki, chemii, geografii, biologii, angielskiego i wielu innych.. Tyrania jest złem, które może zniszczyć świat.. Pytania .. Zaznacz na osi lliczibwej 3600 .Nazwij ten zabieg stylistyczny i określ, jaką funkcję pełni w tekście.. Zapisz swój plik .Jeśli coś wymaga utrwalenia, zajrzyj na odpowiednią stronę..

- przygotować na podstawie przeczytanego tekstu notatkę w punktach :2.

Według magów miało być to ostrzeżenie przed licznymi katastrofami w najbliższej przyszłości.wychowywał się w głośnym, wrzaskliwym, męskim świecie szorstkich, zawodowych żołnierzy.Przeczytaj jak napisać notatkę biograficzną, zapoznaj się ze wskazówkami i przykładem notatki biograficznej.. Odpowiedzi zapisz w zeszycie i prześlij do sprawdzenia.. Przeczytaj tekst "Słownik kultury antycznej" -podręcznik str.241.. Przeczytaj fragment książki Kasieńka (str. 158).. ,, Zaprawdę godne to i sprawiedliwe abyśmy z całego serca i z całej duszy śpiewem wysławiali niewidzialnego Boga Ojca Wszechmogącego oraz Jednorodzonego Syna Jego Jezusa Chrystusa naszego pana który spłacił za nas dług Adama i krwią swoją zamazał dłużny zapis starodawnej winy.. Jego nauczycielem był największy filozof swojej epoki - Arystoles.. Zapoznaj się z "Legendą o Popielu" w przesłanym przeze mnie pliku Word.. Zredaguj opowiadanie twórcze na podstawie przeczytanej legendy.. Należy pisać: krótko i zwięźle; precyzyjnie;na podstawie przeczytanego tekstu napisz notstkę biograficzną o Aleksandrze Macedońskim (klasa piąta, ćwiczenia zadanie 4 strona 43 PLIS POTRZEBUJĘ NA JUTRO, I PROSZĘ O STARANNIE WYKONANOM PRACĘ !. 4/157 napisz w zeszycie notatkę na temat przeczytanego tekstu..

Na podstawie przeczytanego tekstu wykonaj ćwiczenia: 1 -7 podręcznik str. 241.

Po śmierci ojca młody Aleksander objął tron po ojcu.Ba podstawie dostępnych źródeł napisz notatkę biograficzną na temat Henryka Sienkiewicza.4 na podstawie przeczytanego tekstu napisz notatkę.. - Szkola-edukacja.pl.. 13.05 .Oct 6, 2021Zadanie: zad 1 strona 244 na podstawie przeczytanego tekstu dokończ notatkę o prometeuszu pamiętaj , że notatka jest zwięzłą formą wypowiedzi zawiera .. Zredaguj krótki opis sytuacji na podstawie podanego planu.. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Przesłanie utworu Adama Mickiewicza odnosi się tylko do walki o wolność.Przydatność 60% Opowiadanie na podstawie tekstu "Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią" Marzeniem Mistrza Polikarpa było spotkać się ze Śmiercią.. Często szczerze prosił Boga o to w swoich modlitwach.. Na początku zajęć wykonaj 10 zadań, które sprawdzą twoje wiadomości z demografii.. Zapisz w zeszycie pięć zasad obowiązujących w "nowym wspaniałym świecie".. pracy na lekcji.. Notatka biograficzna.. Samokształcenie Nagraj krótki film na podstawie przeczytanego tekstu, tak by jak najlepiej ukazał jego przesłanie.Odpowiedz na pytania na podstawie przeczytanego tekstu.. Pytania mogą dotyczyć czasu, miejsca wydarzeń, postaci, poruszonych tematów, opisanej sytuacji.. Zapisz temat lekcji w zeszycie..

Język polski.Na podstawie przeczytanego tekstu napisz notatkę biograficzną o Aleksandrze Macedońskim.

Pamiętaj: jutro piszesz sprawdzian z rozdziału 5.. Napisz plan wydarzeń do tekstu.. Notatkę biograficzną pisze się po to, aby poinformować o najważniejszych dokonaniach i faktach z życia osoby, której dotyczy ta notatka.. Może wymagać: odniesienia się do indywidualnych doświadczeń.. Pewnego dnia, gdy został sam w kościele, ujrzał nagą kobietę, która wyglądała bardzo szkaradnie.Geografia 27.04.. Narrator uważa, że walka o wolność jest dla każdego obywatela sprawą najwyższej wagi.. pracy w grupie.. ZADANIE 15 Na podstawie tekstu zredaguj krótką notatkę biograficzną o Ryszardzie Kapuścińskim.Opowiadanie twórcze na podstawie legendy - karta pracy Przeczytaj ponownie notatkę z poprzedniej lekcji.. dam naj na podstawie przeczytanego tekstu napisz notatkę biograficzna o Aleksandrze macedoński p lisss - Brainly.pl.. Wykonane zadania prześlij do oceny na mój adres: do 21.00- 27.04.2020r.. Kasieńka Mamy Kasieńka - zbuntowana nastolatkaNapisz 5 pytań do tekstu i odpowiedz na nie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt